nieuczciwa konkurencja

Współpraca z dużą korporacją może przybierać różne formy. Jedną z nich jest kontrakt. W większości przypadków takie organizacje zabezpieczają się przed nieuczciwymi praktykami swoich pracowników wykorzystujących ich sprzęt, środki i doświadczenie w celu zarabiania pieniędzy ze zleceń wykonywanych poza korporacją i „na czarno”. Przypadek, który opisuję, jest niestety jednym z wielu i nie stanowi wyjątku pośród otaczającej nas rzeczywistości.

Czytaj dalej

sąsiad uprzykrza życie

O pomoc poprosiła nas starsze małżeństwo, które było nękane przez swojego  sąsiada. Był to młody mężczyzna, który bardzo uprzykrzał codzienne życie naszym klientom. W godzinach nocnych puszczał petardy skierowane na podwórko klienta, podtruwał psa, przebijał kilkakrotnie opony w samochodzie. Małżeństwo nie mogło tego dłużej wytrzymać. Oboje uznali, że muszą podjąć kroki, aby zmienić tę trudną sytuację – postępowanie sąsiada było nie do zniesienia.

Czytaj dalej

podsłuch w biurze

Do naszego biura zgłosił się roztrzęsiony klient. Podejrzewał, że jego były wspólnik zainstalował w biurze podsłuch w celu wyprowadzania poufnych informacji, do których stracił dostęp w związku z rozwiązaniem spółki. Podjęte przez nas czynności potwierdziły obawy klienta – w biurze było zainstalowane urządzenie, które rejestrowało spotkania oraz rozmowy odbywające się w pomieszczeniu.

śmierć syna śledztwo

Z naszych usług postanowił skorzystać starszy pan, który stracił swojego jedynego syna. Mężczyzna wypadł z balkonu z ostatniego piętra wieżowca. Policja  nie stwierdziła udziału osób trzecich, klasyfikując zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek. Kochający ojciec chciał się jednak upewnić, czy nikt nie stał za śmiercią jego syna. Zlecenie polegało na potwierdzeniu wyżej wymienionych informacji. Jak zawsze działaliśmy bardzo starannie, jednocześnie szanując żałobę, w jakiej znajdował się nasz klient.

nieuczciwy przetarg

Do naszej firmy zgłosił się właściciel dobrze prosperującej firmy. Problem dotyczył przegranego przetargu. Klient postanowił wziąć dość spory kredyt i tym samym zaproponować kwotę, która będzie konkurencyjna (będzie znacząco przewyższała cenę wyjściową). Było to dla niego bardzo ważne, gdyż wygranie przetargu umożliwiłoby dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej

nielojalni pracownicy

Do naszej firmy zgłosił się prezes  dużego przedsiębiorstwa, zatrudniający ponad dwieście osób. W związku z przegraniem przetargu na wykonanie pewnej usługi, chciał sprawdzić uczciwość konkurencji.

Czytaj dalej

zemsta pracownika

Pewna firma od kilku miesięcy miała problem z infolinią dla klientów. Klienci nie mogli się dodzwonić, a infolinia wielokrotnie przestawała działać w godzinach szczytu. Do właściciela doszły liczne głosy, że z przedsiębiorstwa wyciekają dane i informacje poufne. Takich domniemań nie można było pozostawić samych sobie. Konieczna była interwencja. Właściciel zdecydował się w zaistniałej sytuacji na skorzystanie z usług biura detektywistycznego.

Czytaj dalej

nieuczciwy pracownik

Zgłosił się do nas przedsiębiorca, który miał problem z nieuczciwym pracownikiem. Podejrzewał, że jedna z zatrudnionych osób  (kierownik zakładu pracy) kierowała kradzieżą towaru o wartości, bagatela, kilkuset tysięcy złotych. Chociaż kierownik posiadał na ten czas alibi (w tym czasie był nieobecny na terenie przedsiębiorstwa), istniało wiele przesłanek, że jednak ma związek ze zdarzeniami, do których doszło feralnego dnia. Wskazywały na to chociażby  rozmowy z pracownikami firmy i czynności śledcze. Zauważono na przykład, że kierownik zakładu „celowo” ułożył grafik tak, żeby tego dnia pracowali tylko ochroniarze, którzy nie przykładają się dostatecznie do obowiązków służbowych.

Czytaj dalej

Zła sytuacja finansowa jest bardzo często powodem do podjęcia próby wyłudzenia odszkodowania. Miliardy złotych rocznie wyłudzają Polacy z firm ubezpieczeniowych. Pozorują wypadki i kolizje komunikacyjne, zawyżają straty, podmieniają części, podpalają domy. Pomysłowość nie zna granic.

Czytaj dalej

Przepisy prawa nie regulują jednoznacznie w jaki sposób można monitorować pracownika. W związku z tym pracodawca podejmujący decyzję o wprowadzeniu w obrębie swojej firmy monitoringu powinien upewnić się, że w żaden sposób nie narusza on dobra osobistego pracownika.

Czytaj dalej

Coraz więcej osób płaci za ich usługi, kiedy zaczyna podejrzewać partnera o niewierność. Podejrzliwi małżonkowie coraz częściej korzystają z usług prywatnych detektywów i ich „szpiegowskiego arsenału”… Czytaj dalej

podsłuch w telefonie

Podsłuch w telefonie komórkowym jest jednym z narzędzi nieuczciwej konkurencji i pozwala niepowołanym osobom przechwycić informacje kluczowe dla przedsiębiorstwa. Czytaj dalej

podsłuch w samochodzie

Niespodziewany wyciek istotnych informacji może być sygnałem, że w najbliższym otoczeniu zainstalowano podsłuch. Podsłuchy, czyli potocznie mówiąc pluskwy, montowane są zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, telefonach komórkowych i stacjonarnych, a także w samochodach. Czytaj dalej