Śledztwa kryptowalutowe

Na czym polegają śledztwa kryptowalutowe?

Uruchamiając transakcje na blockchainie, trzeba zdać sobie sprawę, że do pewnego momentu żadne dane osobowe nie są przetwarzane. Przesyłana jest tylko informacja ile środków z jednego portfela do drugiego zostało przetransferowanych. Natomiast informacja o transakcji jest publicznie dostępna. Wszystkie transakcje i operacje powiązane są jedynie z adresem portfela. Brak informacji o właścicielu jest kluczem rozpoczęcia śledztwa kryptowalutowe`go. W pierwszym etapie wydaje się niemożliwe powiązanie portfela z prawdziwymi danymi. Dlatego istnieje przekonanie, że transakcje są anonimowe. Nie jest to do końca prawdą.

Czy Bitcoin zapewnia anonimowość?

Bitcoin nie zapewnia anonimowości, ale także nie przechowuje żadnych informacji związanych z tożsamością posiadacza. Jednak istnieją sposoby na powiązanie prawdziwych osób z adresami bitcoin za pomocą profesjonalnego oprogramowania przeznaczonego do śledtwa kryptowalutowe`go, do analizy blockchaina i bitcoina.

Co sprawia, że ​​Bitcoin jest identyfikowalny?

Protokół blockchain oparty na bitcoinie potwierdza około 10 milionów transakcji każdego miesiąca. Transakcje widoczne na blockchainie posiadają tylko adresy i klucze publiczne. Powiązanie dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) z prawdziwą tożsamością wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności analizy transakcji blockchain. Śledztwa kryptowalutowe to także giełdy, portfele, depozytariusze, usługi kryptowalutowe świadczone użytkownikom detalicznym i firmom, które coraz częściej muszą podlegać przepisom KYC.

Standardowe i ogólnodostępne eksploratory blockchain nie nadają się do skutecznego śledzenia transakcji Bitcoin. Przykładem może być duże natężenie transakcji pomiędzy portfelami co znacząco utrudnia prowadzenie śledztwa kryptowalutowe`go. Posiadanie odpowiedniej technologii do śledzenie transakcji jest wymogiem, którego nie można pominąć.
Jednym z przykładów takich rozwiązań jest poniższy program, który został stworzony, aby skutecznie śledzić transakcje blockchain. System wykorzystuje zaawansowane algorytmy do śledzenia przepływu pieniędzy w blockchainie.

Śledzenie transakcji bitcoin za pomocą ogólnodostępnych rozwiązań zajęłoby zbyt dużo czasu. ponieważ każda warstwa obejmuje wiele portfeli pośrednich. Profesjonalne oprogramowanie zapewnia szybką analizę i rozwiązanie, które znacząco ułatwia prowadzenie śledztwa kryptowalutowe`go. Za pomocą tego rozwiązania możemy prześledzić i przenalizować ślad cyfrowy transakcji i dowiedzieć co się stało ze środkami przelanymi na portfel oszusta.

Ponadto możesz użyć specjalnego programu o nazwie Block Explorer. Aby rozpocząć korzystanie z tej metody, musisz pobrać aplikację. Ta aplikacja pozwala łatwo i prosto śledzić każdą transakcję Bitcoin. Aplikacja automatycznie tworzy tabele i wykresy, które pokazują, co dzieje się w twoim portfelu kryptowalut. 

Wykres przepływu pieniędzy

Narzędzia wizualne są przydatne podczas badania adresów i transakcji. Korzystając z właściwych technologii i doświadczenia, można prześledzić wszystkie przychodzące i wychodzące transakcje z adresu oszusta.

Wyzwania śledztwa kryptowalutowe`go

Łańcuch bloków to baza danych ciągów alfanumerycznych i liczb, które trudno powiązać z realną tożsamością. Dokładna analiza transakcji, a następnie jej przypisanie do danego podmiotu niedoświadczonemu użytkownikowi może sprawić wiele trudności. Utrudnienia, które możemy napotkać powiązanie podmiotu z daną operacją: 

 • Zarządzanie swoimi portfelami  — Stworzenie tysięcy portfeli na blockchainie i przelewanie śródków pomiędzy nimi jest dosyć proste. Przestępcy tworzą portfele pośrednie i przetwarzają fundusze za pośrednictwem tych pośredników, aby usunąć tożsamość źródła.
 • Miksery  — miksery są tworzone, aby zwiększyć prywatność użytkowników. Jednak oszuści używają ich do mieszania środków, co utrudnia ich śledzenie.
 • Nieregulowana usługa kryptograficzna (VASP)  — W wielu krajach nie egzekwuje się odpowiednich przepisów KYC/AML w odniesieniu do usług kryptograficznych (VASP). Oszuści wykorzystują to aby za ich pośrednictwem transferować środki z portfeli.

Najważniejsze punkty, które pozwalają śledzić transakcję to:

 • Dane wejściowe, czyli informacje o adresie Bitcoin nadawcy;
 • Kwota, czyli ilość monet kierowana do portfela;
 • Dane wyjściowe, czyli informacje o adresie portfela odbiorcy.

Jak możemy pomóc?

Jeśli chcesz śledzić transakcję, możesz skorzystać z naszych usług:

 • Analiza transakcji wchodzących i wychodzących z portfela
 • Graficzne przedstawienie przepływu środków
 • Ustalenie miejsca docelowego przepływu środków
 • Pomoc przy odtwarzaniu portfeli wirtualnych (w szczególności BTC, ETH itp.)
 • Przeprowadzenie pełnego śledztwa kryptowalutowe`go

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.