nieuczciwa konkurencja

Współpraca z dużą korporacją może przybierać różne formy. Jedną z nich jest kontrakt. W większości przypadków takie organizacje zabezpieczają się przed nieuczciwymi praktykami swoich pracowników wykorzystujących ich sprzęt, środki i doświadczenie w celu zarabiania pieniędzy ze zleceń wykonywanych poza korporacją i „na czarno”. Przypadek, który opisuję, jest niestety jednym z wielu i nie stanowi wyjątku pośród otaczającej nas rzeczywistości.

Nadużycia pracowników.

Pracownicy dużego przedsiębiorstwa przed wprowadzeniem zmian mogli podpisać kontrakt i otworzyć swoją działalność. Niestety doszło na tym polu do pewnych nadużyć. Niektórzy z nich bowiem wykonywali zlecenia skierowane bezpośrednio do firmy, ale… przyjmowali je na swoją działalność, łamiąc zapisy kontraktu dotyczące nieuczciwej konkurencji. W związku z plotkami na ten temat właściciel korporacji zgłosił się z prośbą o pomoc do biura detektywistycznego.

Przeprowadzone działania.

Dla naszego klienta zgromadziliśmy obszerną dokumentację fotograficzną i audiowizualną, dowody zbieraliśmy przez kilka miesięcy. Udało nam się jasno wskazać, którzy z pracowników wykonują zlecenia „na czarno” oraz wykorzystują firmowe narzędzia  do celów prywatnych.